Zpět

Akvárium Landek

Akvária plná ryb jsou nově v ostravském Landek Parku, komplexu hornického muzea, prehistorických památek a chráněných přírodnin. „První víkendový provoz zahájí Akvárium Landek v sobotu v 10:00 hodin. Otevřeno pak bude mít do 18:00 hodin.“

Otevírací doba v květnu pondělí - pátek 14:00 - 18:00, víkend 10:00 - 18:00. Od června ponděl - neděle 10:00 - 18:00. Cena vstupného je 90 Kč pro dospělé a 70 Kč pro děti a seniory.

 

V Akváriu Landek, jak se celá expozice v budově nedaleko meandru Odry na Landeku jmenuje, je 15 akvárií. Největší z nich je o objemu
5 000 litrů vody, menší mají objem 1 000 - 3 000 litrů vody, plus jsou zde i malá modře podsvícená akvária, kde jsou umístěna např. mláďata úhořů a jiná drobotina.

Impozantní rybou celé expozice je desetiletý sumec Pepa. Je to sumec albín, a to ve vzácnější variantě tzv. "zlatý sumec", tedy bez flíčků, celý bílý s nádechem dozlatova.  (Ke zlatým sumcům se vztahuje mj. mnoho rybářských legend. Ať už se jedná o splnění rybářových přání či šťastný život až do smrti.) Landecký Pepa pochází původně z Jistebnických rybníků, měří úctyhodných 180 centimetrů a před sebou má ještě skoro celý život, sumci se dožívají klidně i 50 let.

Kromě sumce přitahuje pozornost i skoro metrová štika Matyda, která si plave v akváriu hned u vchodu do celé expozice. Naproti ní jsou v dalším akváriu k vidění kapři Karel, Lojza a Bedřich. Takové kousky o Vánocích člověk rozhodně nikde neuvidí, protože každý z nich váží zhruba 15 kilo.