Zpět

Loď NIKE zakotvila v Malém světě techniky U6

Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích překvapí v březnu novým exponátem. Bude jím originál slavné lodi NIKE, na které mořeplavec Richard Konkolski poprvé obeplul celý svět.

Ojedinělá spolupráce vznikla mezi institucemi Nadační fond historie dobrodružství, Malým světem techniky U6 a Národního technického muzea v Praze a tak slavná loď NIKE, mořeplavce Richarda Konkolského přijíždí do Ostravy!

Nabízí se tak ojedinělá možnost pro malé i velké dobrodruhy, aby se seznámili nejen s lodí a dobrodružným příběhem Richarda Konkolského. Expozice bude jak jinak než interaktivní a tak se příchozí doslova ponoří do tajů námořního jachtingu. Expozice vzdá hold slavnému cestovateli a rodákovi z nedalekého Bohumína.

V přístavu zvaném Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích se loď ocitne už 9. ledna dopoledne, vykládku v Ostravě bude osobně sledovat a řídit Richard Konkolski.

Slavnostní otevření expozice se plánuje na 10. března letošního roku. Významným partnerem jsou Moravskoslezský kraj a Statutární město Ostrava, kteří projekt podpořili finančně.