Zpět

Tenisové kurty v Landek Parku

Kupte si Klubovou kartu – permanentku - na tenisových kurtech v LANDEK PARKU v Ostravě Petřkovicích a hrajte v sezoně 2019 každý den  1 hodinu zdarma ! 

Cena: 2 000,- Kč

Prodej Klubových karet v BUFFETU u KARLA  na tenisových kurtech již nyní.

Neváhejte – počet emitovaných karet je omezen!
 

PŘÍBĚH vzniku  LTC ANSELM 1937

Za den vzniku LANDEK TENIS CLUB ANSELM 1937 ( původně LAWN TENIS CLUB ANSELM) se počítá datum   1. května  1937, kdy byl na zbrusu novému kurtu u landecké Fričovy vily uskutečněn rekreační zápas za účasti významných osobností.

Vila byla postavena v roce 1924 a užíval ji tehdejší  "závodní”  petřkovického dolu Anselm v rámci naturálního bydlení. Byl jím Dr. Ing. Jaroslav Frič,  který pozval na zbrusu nové kurty svého bratrance, pražského režiséra Martina Friče.

Martin „ Mac“ Frič se předešlého dne v kině Odeon v Ostravě – Přivoze (pozdější kino Svoboda)  zúčastni společně s hercem  Vlastou Burianem  předpremiéry nové komedie „Tři vejce do skla“  (Frič film režíroval, Burian v něm hrál hlavní trojroli).

 Když se král komiků, známý vášnivý tenista, dověděl od Mace Friče zprávu o možnosti zahrát si  tenis,  vypravil se společně s ním na landecký vršek….

Shodou okolností  na Landeku ve  stejnou dobu pobýval  se svou nastávající ženou, slečnou Oldřiškou Polanskou,  malíř Oskar Kokoschka, jenž  zde právě dokončoval svůj olej na plátně -  unikátní dílo “Moravská Ostrava II - pohled do krajiny z jižní strany zahrady  Fričovy vily.

Kokoschka odložil paletu a kývl na výzvu továrníka k účasti k tenisovému utkání jako jeho sparingpartner. Jejich soupeři nebyl nikdo jiný než filmařská dvojice Frič – Burian.

Traduje se, že mač překvapivě (možná však záměrně)  -  prohráli.

O to větší byla radost “netenisty”  Oskara Kokoschky.

Možná, že se jeho sportovní zážitek odráží i v expresi dokončeného díla, které byli možno ještě nedávno  vidět  v ostravské Galerii výtvarného umění - v rámci zápůjčky ze soukromé švýcarské sbírky, zprostředkované aukční společnost Adolf Loos Apartement and Gallery.